نور پردازی اتاق گیمینگ: این روزها در هر اتاق و دکوراسیون برای زیبایی و جذابیت بیشتر از نورپردازی استفاده می‎‌کنند که اتاق گیمینگ از این امر مستثنی نخواهد بود. هر گیمر حرفه‎‌ای یک اتاق گیمینگ دارد که به نورپردازی آن بسیار اهمیت می‎‌دهد؛ چرا که یک نورپردازی مناسب است که در هنگام بازی، می‌تواند هیجان و شور و شوق را در افراد ایجاد کند. در حقیقت با نورپردازی و یک طراحی جذاب و زیبا حس و هیجان گیمر چند برابر افزایش می‌‎یابد؛ بنابراین هر گیمر حرفه‌ای باید یک اتاق گیمینگ داشته باشد و به نورپردازی آن بسیار توجه کند.

برای ایجاد یک نورپردازی مناسب در اتاق گیمینگ به لوازم و وسایل خاصی احتیاج نیست؛ بنابراین با استفاده از پنل‎ روشنایی، لامپ‌های ال‌ ای دی نواری، کلیدهایی برای قطع و وصل کردن لامپ‎‌ها، پنل روشنایی هوشمند و… استفاده کرد. علاوه بر تجهیزات سلیقه، طراح هم شرط است؛ چرا که یک انتخاب هوشمندانه تجهیزات و نحوه نور پردازی بسیار مهم است.

نیازی به انتخاب تجهیزات میلیونی نیست، با شناخت سلیقه خودتان و طراحی نورپردازی مناسب، می‎‌توانید که یک اتاق منحصر به فرد را نور پردازی کنید. برای خرید و تهیه تجهیزات و لوازم نور پردازی بایستی کیفیت را اولویت خود قرار دهید و قیمت تجهیزات را اولویت خود قرار ندهید؛ البته توصیه می‎کنیم که برای نور پردازی اتاق گیمینگ حتما از پنل روشنایی LED استفاده کنید، لذا علاوه بر زیبایی که به نورپردازی اتاق گیمینگ می‎‌دهد، بسیار کم مصرف هستند. لوازم و تجهیزاتی که برای نور پردازی اتاق گیمینگ استفاده می‎‌شود بایستی لوازم بی‎‌خطری باشند.

تجهیزات نورپردازی اتاق گیمینگ

تجهیزات نورپردازی اتاق گیمینگ

قبل از هر چیزی بایستی اشاره کنیم که برای ایجاد نورپردازی مناسب نیازی نیست که وسایل و لوازم خاص را تهیه کنید. انتخاب تجهیزات با کیفیت در نورپردازی اتاق گیمینگ پارامتری بسیار مهم و موثر است؛ برای انتخاب این نورپردازی بایستی که حساسیت و ظرافت بالایی را صرف کنید و اساساً از انواع لامپ‌های کوچک با کیفیت و ولتاژ پایین استفاده کنید تا طراحی و جذاب داشته باشید.

سعی کنید لوازم و تجهیزاتی که خریداری می‌‎کند دارای رنگ نوری مناسبی باشند؛ مثلاً رنگ قرمز یک رنگ گرم است، به دلیل این که رنگی پر انرژی و گرم است؛ روحیه و هیجان را در گیمر چند برابر می‎‌کند و در عین حال فضای بسیار جذابی را به نمایش می‎‌گذارد. البته سعی کنید که رنگ دکوراسیون اتاق گیمینگ با رنگ نور استفاده شده یکی باشد که بسیار جذاب‎تر است.

در حالت کلی یک نورپردازی برای یک نورپردازی مناسب نیازی نیست که هزینه‎‌های هنگفت و لوازم بی‎‌نظیر و منحصر به فردی را خریداری کنید، لذا اگر کمی خلاقیت به خرج دهید قطعاً یک اتاق گیمینگ با نورپردازی بسیار عالی و مناسب طراحی می‌کنید. لوازم و تجهیزات زیادی برای نورپردازی اتاق گیمینگ وجود دارد که از جمله آن‎ها می‎‌توان به نوارهای led، پنل‎‌های نورپردازی رومیزی هوشمند، گیت‌های توسعه سخت افزاری اشاره کرد.

بررسی انواع وسایل نورپردازی اتاق گیمینگ

تجهیزا مختلف و متنوعی برای نور پردازی اتاق گیمینگ وجود دارد که با توجه به نیاز و سلیقه خود می‌توانید آن‎ها را تهیه و خریداری کنید. در ادامه برای شناخت این تجهیزات آن‎ها را  بررسی می‌کنیم. از جمله لوازم نورپردازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوارهای RGB

اساساً نوارهای ار جی بی‌ یا ریسه‌‎های رنگی معمولاً به سیستم‌‎های نورپردازی متصل می‎‌شوند. اساساً این ریسه‎‌ها، رنگ‌‎های مختلفی را از خود ساطع می‎‌کنند که نورپردازی بسیار زیبایی را در محیط ایجاد می‎‌کنند. این نوع نوارهای نورپردازی معمولاً به صورت روکش دار و بدون روکش هستند که معمولا نوع روکش‌دار آن به صورت IP65 است و نوع بدون روکش آن با IP20 است.

پنل روشنایی هوشمند

از سیستم روشنایی هوشمند برای برای ایجاد روشنایی‌های منحصر به فرد استفاده می‌کنند. این روزها با استفاده از سیستم‌ها و پنل‌های روشنایی، این امکان برای شما وجود دارد که بخشی از نمای یک دکور را برجسته کنید. در حقیقت این سیستم‌ها را می‌توان با استفاده از گوشی و یا به صورت اتوماتیک روشن و خاموش و یا کنترل شوند. این پنل‌ها علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که در نورپردازی ایجاد می‌کنند، انرژی کمی را مصرف می‌کنند.

انواع وسایل نور پردازی اتاق گیمینگ

پنل نورپردازی رومیزی هوشمند

این پنل‌ها در رنگ‌های بسیار متنوعی وجود دارند که با استفاده از تکنولوژی‌های به روز دنیا قادر است که موزیک اطرافش را به نورپردازی خیره کننده‎ای تبدیل کند. در حقیقت در اشکال مختلفی وجود دارد، یعنی می‌توانید آن‎ها را در شکل‌های شیمیایی، طر‌ح‌های فانتزی، الگوهای تکنولوژی و… تهیه و خریداری کنید. این پنل‌ها نصب راحتی دارند و به دلیل ظاهر زیبایی که دارند، دکوراسیون منحصر به فردی را ایجاد می‌‎کنند.

کیت توسعه سخت افزاری RGB

در حقیقت از گذشته تا به حال استفاده از RGB برای گیمرها یک لذت بزرگ است، لذا نور پردازی بهتر و بیشتری را برای محیط ایجاد می‎‌کند. با استفاده از این کیت‎‌ها می‎‌توانید که آن‎ را با سایر المان‎‌ها هماهنگ کنید و به اتاق خود جذابیت بالایی بدهید.

سخن نهایی

تشکر از این که تا پایان مقاله «نور پردازی اتاق گیمینگ» با ما همراه بودید؛ نظرات و سؤالات خود را برای میران لایتینگ کامنت کنید؛ همکاران ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.